Haber Detayı
04 Mart 2020 - Çarşamba 18:39
 
Ben Olsaydım Yapmazdım
Çayırova Haberi


Çayırova Belediye Meclisi'nin Mart Ayı Oturumunun sonunda söz alan CHP Meclis Üyesi Salih Işık geçtiğimiz hafta yangın çıkan Kentpark ve Necmettin Erbakan Kültür Merkezi bölgesindeki ilgisizliği ve bakımsızlığı dile getirdi. Işık açıklamasında, "Orası bir şekilde yapılmış devasal bir proje. Çayırova adına çokönemli bütçeler harcandı. Şimdi oranın canlandırılması lazım. Sanatsal anlamda, ticari anlamda, kültürel anlamda değerlendirilecek plan ve programlar yapılması gerekiyor. Ayrıca çıkan yangından dersler alınması gerekiyor. İtfaiye aracının oraraya girebilmesi adına iyileştirme gerekiyor. İçeride yangına anında müdahale edebilecek techizat donanımı gerekli. Güvenlik personeli konuşlandırolmalı. Orada direklerin tel testere ile kesildiğini gördük. Bakımsızlık ve ilgisizliğe bürünmemeli. Canlandırılması gerekiyor."dedi. 

BEN OLSAYDIM YAPMAZDIM

CHP Belediye Meclis Üyesi Salih Işık'ın bu ifadelerinin ardından cevap niteliğinde konuşan Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, "Ben olsaydım Kentpark'ı yapmazdım. İlçe halkının yeşille buluşması benim öncelikli tercihimdir. Orayı yeşil alan olarak değerlendirirdim. O kadar büyük bütçeler harcanarak çok fazla tercih edilmeyen dükkanların oluşturduğu bu tesisi ben yapmazdım."dedi. 

GEÇMİŞİ KARIŞTIRMAYALIM

Başkan Çiftçi'nin bu sözleri sonrası söz alan CHP Meclis Grubunun bir diğere üyesi Halis Koç, "O dönemde o kadar söyledik. Yeşil alan olsun dedik.Taş yığını olmasın dedik. Ama bir kişi çıkıpta bu söylemlerimize destek vermedi." dedi. Başkan Çiftçi Halis Koç'un bu açıklamalarına, "Geçmişi fazla karıştırmayalım."dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ben, Olsaydım, Yapmazdım,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı