Haber Detayı
04 Mart 2020 - Çarşamba 15:17
 
Çayırova'da Buruk Mart Meclisi
Çayırova Belediyesi Meclis Üyeleri Mart Oturumunu gerçekleştirmek üzere bir araya geldi. İdlib'ten gelen şehit haberleri nedeniyle saygı duruşu ve dualarla başlayan oturumda siyasi partilerin grup sözcüleri ve belediye başkanı Çifçti Mehmetçik üzerine mesajlar içeren açıklamalar yaptı.
Çayırova Haberi


Çayırova Belediye Meclisi mart Ayı Oturumu gerçekleşti. İdlib'teki şehitlerimiz için saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması yanısıra Fatiha Duası'da okunarak başlayan meclis oturumunda Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Ardondan söz verdiği CHP Meclis Üye Grup Sözcüsü Halis Koç, başta şehitler olmak üzere mesaj ve dileklerini sunarak gündem dışı konulara değindi. Koç, "Kentsel konulara ilişkin Emek ve İnönü Mahalleri'nde ki vatandaşların sorunlarına hiç eğilinmiyor. Belediye başkanı bu sorunlar karşısında hiç istifini bozmuyor. Sorunları özel kalem müdürlerinizle değil bizzat kendiniz ilgilenerek çözme yoluna gidin."dedi. İzmit Belediyesi'ndeki protesto olayına ilişkin de açıklama yapan Koç, "Gelsinler Çayırova Belediyesi'ndeki muhalefet meclis üyeleri için ayrılan salonun halini görsünler. Bizim grup salonumuzda bir CHP yazısı dahi yok."dedi. Koç'un açıklamaları sonrasında Başkan Çiftçi verdiği cevaplarda, "Emek ve İnönü mahallerinde tarihsel sorunlar bugüne kadar gelmiş. İnsanların barınma hakkına önem veriyoruz. Yasal koşullar çerçevesinde bu hizmetten vatandaşlarımız faydalanabiliyor. Büyükşehir Belediyesine verilen önergeniz üzerinde çalışmalar devam ediyor. Kasteddiğiniz hazine arazisi üzerinde ki evler ile ilgili ise zaten süreç sürüyor. "dedi.

MUHALEFET TOPLANTI ODASI UYGUN HALE GELECEK

İzmit Belediyesi'nde ki protesto ile ilgili olarak Başkan Çiftçi, "Biz odanızı tekrar gözden geçirelim. Arkadaşlarımız hemen odanızın size uygun bir hale gelmesini sağlasınlar. Odanın içindeki kartonları görünce ben de şaşırdım. Gerekeni yapalım."dedi.

MEZAR DEFNİ GÜNDEME ALINMADI

Mezar yeri ile ilgili konunun da gündeme geldiği Mart Ayı Meclis Toplantısında Başkan Çiftçi Çayırova'da mezar alanı ile ilgili sorun yaşandığını ifade ederken CHP Belediye Meclis Üyesi Salih Işık, "Birinci derece yakının cenazesi ikamet etmese ve parası olmasa dahi yakınına defnedilmesi gerekir."dedi. Başkan Çiftçi, daha önce definin kabul edilmediğini sonrasında ise definin para karşılığında defnedilmesine izin verildiğini belirtti.  Konu meclis üyelerin oy çokluğu ile gündeme alınmadı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Çayırova'da, Buruk, Mart, Meclisi,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı