Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 20:54
 
Fevzi Çakmak Mahallesi'nde Gönüller Birdi
İçinde Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Adnan Menderes Kültür Merkezi gibi tesisleri barındıran Fevzi Çakmak Mahallesi'nde Gönül Buluşması programının onuncusunu gerçekleştiren Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık verdiği birçok müjde ile ile mahalle sakinlerinin sevgi göstersine hedef oldu.
Darıca Haberi


Gönül Buluşmaları adı altında düzenlenen mahalle toplantılarının onuncusu Fevzi Çakmak Mahallesi'nde yapıldı. Adnan Menderes Kültür Merkezi'nde gerçekleşen toplantı, havanın sıcak olmasından dolayı katılımı düşük tutsada salona gelen mahalle sakinleri talep, şikayet ve eksiklik noktasında da çok fazla sorunu dile getirmedi. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık genelde 1 yıllık hizmet dönemine ililşkin geniş açıklamalarına bu mahallede de çok fazla yer vermedi. Fevçi Çakmak Mahallesi'nden geçecek olan metro hattının mahalleye ayrı bir değer vereceğinin altını çizen Başkan Bıyık, göreve geldiği ilk üç ay içinde belediyeye kazandırdığı 30 adet çöp kamyonunun borcunun Mayıs ayında biteceğini söyledi. 

ŞELALE PARK BU MAHALLEYE YAPILACAK

Kent mobilyaları çalışmaları kapsamında Darıca'ya kazandırılacak olan Şelale Park'ında Fevzi Çakmak Mahallesi'ne yapılacağının müjdesini veren Başkan Bıyık, Çarşamba Pazarı'nın kurulduğu bölgede ki Rehber sokak noktası olarak adreside ifade etti. Görsel anlamda hem mahalleye hem de ilçeye güzel bir görüntü sunacak olan Şelale Park için çalışmaların yakında bşlayacağını belirtti.

MAHALLE KONAĞI İSTENDİ

Mahalle sakinlerinin ilçede ki her mahalle de bir mahalle konağının konuşlandırıldığını ancak Fevzi Çakmak Mahallesi'nde olmadığını ifade etmeleri üzerine Başkan Bıyık, "Adnan Menderes Kültür Merkezi bir mahalle konağının çök ötesinde devasal bir tesis ve bir mahalle konağının sağladığı tüm ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyor. Seçim döneminde her mahalleye bir semt konağı sözümüz vardı. Bunu sağlayacağız. Belki acil bir şekilde değil ama görev sürem içinde mahalleye bir konak yapacağız."dedi.

MUHTAR AYTEKİN TEŞEKKÜR ETTİ

Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Nevzat Aytekin, "Mahallemde yaşanan tüm sorunları ilgili birim müdürlerine, başkanımıza ve idari müdürlüklere yansıttığımda hiç ,iki edilmedi. Başkanım samimi bir şekilde talep ve eksikliklerimizle ilgileniyor. Kendilerine mahallemize olan ilgi ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoru. Çok daha iyi olacağına inanıyorum."dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Fevzi, Çakmak, Mahallesi'nde, Gönüller, Birdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı