Haber Detayı
04 Mart 2020 - Çarşamba 08:33
 
Gerçeği Aratmadı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Kurum ve personelin meydana gelebilecek doğal afetlere hazırlıklı olunması için “Acil Durum ve Afetlerde Müdahale ile Tahliye Tatbikatı” gerçekleştirdi. Tatbikat, gerçeği aratmayan görüntülere sahne oldu.
Kocaeli Haberi


Dünyamızda olduğu gibi ülkemizde de deprem, yangın, çığ ve sel gibi doğal afetler son dönemlerde yoğun bir şekilde yaşanmaktadır. İSU Genel Müdürlüğü de, bu afetlere hazırlıklı olunması için uyguladığı senaryo ile müdahele ve tahliye tatbikatı yaptı. Kurumun İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nca organize edilen tatbikata Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi  Başkanlıkları da destek verdi.

SENARYO CANLANDIRILDI.
İSU Genel Müdür Yardımcısı Uğur Susoy’un başkanlığında gerçekleşen tatbikatta, muhtemel bir deprem, depremden korunmanın yolları, binadan tahliye, kriz masası oluşturulması, yaralılara müdahale, deprem sonrası yangınlara müdahale birebir canlandırıldı. Yaralı bir personel sağlık birimlerinin müdahalesinin ardından binanın dördüncü katından itfaiye aracı ile indirildi. Gerçeği aratmayan görüntülerin oluştuğu tatbikatta, 17 Ağustos deprem felaketini yaşayan bazı personelin sinir krizi geçirdiği görüldü.

SUSOY, “TATBİKAT BAŞARILI GEÇTİ”
Kurumun belirlediği Acil Durum Toplanma Bölgesinde toplanan yöneticiler ile personele teşekkür konuşması yapan İSU Genel Müdür Yardımcısı Uğur Susoy, “Ülkemiz ve içinde bulunduğumuz şehir, afetler açısından yüksek risk taşıyor. İSU Genel Müdürlüğü’nün  merkez ve hizmet binalarında afet, acil durum, sabotaj, terör ve benzeri olaylara karşı tüm yönetici ve personellerimizin hazırlıklı olunması, olası afet ve acil durumların en iyi şekilde yönetilebilmesi ve  Kurumumuzun acil durum eylem planlarının uygulanabilirliğini test için tatbikat icra ettik. Tatbikatı başarılı bir şekilde tamamladık. Bu tatbikatta görevli personelimize ve tüm katılımcılara, destek veren Kocaeli  Büyükşehir Belediyemiz ve bağlı kuruluşları olan İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Sağlık ve Sosyal  Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerimize en içten teşekkürlerimi sunarım. Afetsiz günler geçirmeyi temenni ederim. “dedi.

Tatbikat sonrası, Suriye İdlib’te meydana gelen olayda şehit olan 33 asker için de dualar yapıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Gerçeği, Aratmadı,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı