Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 08:48
 
Halis Koç Yazdı...Önceki dönem 5 masa birleştirenler şimdi selam vermiyor
CHP Çayırova Belediye Meclis Üyesi Halis Koç, Ak Parti içindeki insani ilişkileri, menfaat ve çıkar ilişkilerini konu alan bir yazı yazdı.
Çayırova Haberi


İŞTE KOÇ'UN O YAZISI

 

SİYASET BAŞKA, İNSANİ ÖLÇÜ VE NEZAKET BAŞKADIR......

Çayırovanın sokaklarında gözde mekanlarında, acılı günlerinde,   şenliklerinde; kısaca insanların bir araya geldiği topluluklarda; Çayırova AKP camiası içerisinde kin ve nefret tohumları o kadar derinleşmiş ki, aş işin, iş için, siyasi rant için, güçlüden yana, devrin adamı olabilme yarışı; aralarında  Allah'ın selamını 
alıp, vermede güçlük çeken bir camiayı her gün, her akşam Çayırovanın her mekanında CHP'nin bir meclis üyesi olarak gözlemliyorum ve izliyorum.
Örneğin; Çayırovanın önceki dönem AKP Belediye başkanı Şevki DEMİRCİ'ye karşı, geçtiğimiz dönemde en sert muhalefeti CHP Meclis gurubumuz olarak bizler yaptık. Bazen ortam o kadar sertleşirdiki, çevik kuvvet meclisin bahçesinde beklerdi. Zaman zaman Savcılığa suç duyuruları, baş müfettişlere haksızlıklar, hukuksuzlar için ifade verirdik..Gazi meclisinde, ulusal basında yapılan yanlışları dile getirirdik. Buna rağmen siyasetle insanlığı birbirinden ayırdık. Önce insan olmayı düstur bildik. Meclis bittiği anda CHP Meclis üyelerimizle birlikte ; meclis sonrası  Şevki başkanla çayımızı içebildik. Bugünde insanlığımızdan hiç bir şey kaybetmedik...Yine oturduğumuz mekana geldiğinde, sokakta gördüğümüzde  önümüzü ilikler, selamlaşırız ve Çayırovada Belediye başkanı yapmış Sn. Şevki DEMİRCİ ile aynı masada çayımızı içer, sohbetimizi yaparız. Yine önceki dönem ve şimdi farklı düşüncelerdeki tüm meclis üyesi arkadaşlarımızla aynı masa etrafında toplanır, sohbetimizi yaparız.
ÇAYIROVA AKP PARTİ CAMİASINDA SİYASİ İLİŞKİLER, İNSANİ İLİŞKİLERİ ALT ETMİŞ;
Öyleki; Çayırova'nın önceki dönem AKP belediye başkanı Sn. Şevki DEMİRCİ ; Yerel seçimlerde AKP'de aday belirleme sürecinin  son saatine kadar; bir mekana girdiği zaman, menfaatçılar, yalakalar, iş kovalıyıcılar, belediye çalışanları masanın etrafını sararlardı, bir masa yetmezdi, 5 masayı birleştirirlerdi, selam verenler, el sıkanlar, hatır soranlardan geçilmezdi..Sn. Bünyamin ÇİFTÇİ belediye başkanı seçilir, seçilmez masaları birleştirenler, etrafında dolananlar, 5 m. geride selam verenler ÖNCE İNSAN OLDUKLARINI UNUTTULAR..SONRA SİYASİ MENFAAT GEREĞİ; Bir kısmı yeni başkanın peşine düştüler, bir kısmında selam sabah kesildi. Ortadan kayboldular...dilleri kilitlendi..
EN ÜZÜCÜ TARAF; Çayırovanın önceki dönem Belediye başkanı Şevki DEMİRCİ; bugün bir mekana 3 kişi ile girdiği zaman, geldiği üç kişi ile oturuyor..CAMİA İÇERİSİNDE O KADAR KİN VE NEFRET TOHUMLARI SAÇILMIŞKİ; iş korkusundan, aş korkusundan, rant ve iş  beklentisinden ne Şevki başkana selam veren, ne masasına davet eden, nede masasına oturup çayını içen var.. BİZLER CHP'nin bir neferi olarak gerek Şevki başkan, gerekse yeni Başkanımız Bünyamin ÇİFTÇİ beye, veya diğer siyasi dostlarımıza hiç bir şekilde saygıda kusur etmeyiz.. herkesin masasına otururuz..çayınıda içeriz, sohbetimizide yaparız. 
İŞİN ÖZÜ; KİN VE NEFRET TOHUMU EKENLER....TAHTINI KAYBETTİKLERİNDE, EKTİKLERİ KİN VE NEFRETİ BİÇERLER....
              
" İyiki CHP'nin bir neferiyim, İyiki Sosyal Demokrat bir düşünceye sahip  partinin üyesiyim."
                              Halis KOÇ
        ÇAYIROVA CHP MECLİS ÜYESİ

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Halis, Koç, Yazdı...Önceki, dönem, 5, masa, birleştirenler, şimdi, selam, vermiyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı