Haber Detayı
09 Nisan 2020 - Perşembe 08:34
 
Her dertle dertleniyoruz
Darıca Haberi


Darıca Kaymakamı Ömer Karaman yaşanan virüs salgını süreci boyunca Darıca Kaymakamlığı'nın kapısını çalan, telefonla ulaşan her vatandaşın derdini gözardı etmeksizin yerine getirme çabasında olduklarını ifade etti.

Kaymakam Karaman, gıda, maddi, seyehat izni gibi birçok taleple kendilerine ulaşmaya çalışan vatandaşlarla tüm birimleri seferber ettiğini hatta birçok vatandaşın talep ve sıkıntıları ile bizzat kendisininde takipte olduğunu ifade etti. Gerek hayırsever vatandaşları gerekse kaymakamlık olarak oluşturulan gıda kumanyalarını en acil ihtiyacı olan vatandaşlar olmak üzere talepte bulunan tüm vatandaşlara dağıttıklarını ve dağıtmayı da sürdürdüklerini ifade etti. 


HEM ÇALIŞANLARIMIZI HEM VATANDAŞIMIZI KORUMAK İSTİYORUZ
Darıca Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından üniversite eğitimi alan öğrencilerin geçmiş eğitim sezonlarında aldıkları bursları okulların tatil edilmesine karşılık bu bursları ödemeye devam ettiklerini, Cumhurbaşkanı ve bakanlıklar tarafından açıklanan genelge ve kararlar çerçevesinde de vatandaşlara yapılacak maddi yardımları ödemelerini sürdürdüklerini ifade etti. Sosyal izolasyonun sağlanması ve virüsün daha yoğun yayılmaması adına vakıf ve hükümet konağında yığılmaları önlemek için telefonla iletişim kurulması gerektiğinin de altını çizen Kaymakam Karaman hem çalışanların hem de vatandaşların sağlığı ve virüs bulaşma riskini ortadan kaldırmak için böyle bir uygulamayı hayata geçirdiklerini ifade etti. Kaymakam Karaman, "Şehirlerarası seyehat izin belgesi almak isteyen vatandaşlarımız dışında tüm talep ve sorunları telefon görüşmeleriyle çözmeye çalışıyoruz." dedi.


YAŞLILARIMIZIN AYAĞINA GİDİYORUZ
Özellikle sokağa çıkma yasağı uygulanan yaşlı vatandaşların gıda ihtiyaçları yanısıra dezenfekte malzmeleri için belediye ve diğer kurumlarla koordineli bir çalışma içinde olduklarını belirten Kaymakam Karaman, emekli maaşları, yaşlılık maaşları gibi gelirleri banka personeli ve diğer kurum çalışanları tarafından adreste ödemelerini gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Her, dertle, dertleniyoruz,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı