Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 12:45
 
Son Dakika: Bakan Albayrak: Koronavirüs tedbirlerine özel bankaların da eşlik edeceğine inanıyorum
Son dakika: Özel bankalara çağrı yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu bankalarının koronavirüs için vatandaşın yararına aldığı tedbirlerlere özel bankaların da eşlik edeceğine inandığını söyledi.
Ekonomi Haberi


3 kamu bankasının koronavirüs nedeniyle aldığı firmalara kredi limiti tahsisi ve kredi ödemeleri için erteleme kararı sonrası Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabı üzerinden bir değerlendirme yaptı. Albayrak, kamu bankalarının attığı adımlara özel bankaların da katılacağına inandığını söyledi.

Bakan Albayrak Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Alınan kararların hayırlı olmasını diliyorum. Bu dinamik süreçte gerekli adımları atmaya devam edeceğiz. Devlet-millet ve iş dünyası el ele bu badirenin üstünden geleceğiz. Kamu Bankalarımızın bu değerli adımlarına özel bankalarımızın da eşlik edeceğine inanıyorum.

"KAMU BANKALARIMIZ SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRİYOR"

Koronavirüs salgınının ekonomiye olan etkilerini azaltmak, vatandaşlarımızın işsiz kalmasının önüne geçebilmek ve iş gücü piyasamızı ayakta tutmak için devreye almayı sürdürdüğümüz tedbirler kapsamında kamu bankalarımız da sorumluluklarının gereğini yerine getiriyor."

İşte Albayrak'ın yaptığı paylaşımlar:

ÜÇ KAMU BANKASININ ALDIĞI ÖNLEMLER

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle vatandaşın lehine olacak bir dizi önlemler aldı. Bu kapsamda 3 kamu bankası da 31 Mart'ta ödenmesi gereken kredi borçlarını erteleyecek. İşte bankaların aldığı tedbirler.

Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Küresel çapta yaşanan ve ülkemizi de etkileyen Kovid-19 salgınının ekonomik yaşama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle alınan önlemler kapsamında Ziraat Bankası olarak yeni destek adımlarını kamuoyunun bilgi ve dikkatine sunmak isteriz. Bu vesileyle öncelikle, salgında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, tedavi altındaki vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Bu süreci aşmak için en çok ihtiyaç duyduğumuz hususun toplumsal farkındalık ile güçlü birliktelik olduğuna, devletimizin ve milletimizin el ele vererek en kısa zamanda bu badirenin üstesinden geleceğine inanıyoruz.

"BANKAMIZ ŞUBELERİ 09.00-17.00 ARASINDA HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEKTİR"

Hazine ve Maliye Bakanlığımızın hızla almaya başladığı ve tüm ekonomi kurumlarımızla birlikte Ziraat Bankası olarak bizlerin de katkı sunduğu önlemlerle, mevcut durumu en az zararla atlatan ülkelerden birisi olacağımıza güvenimiz tamdır. Vatandaşlarımızın işsiz kalmasının önüne geçebilmek ve aynı zamanda üretim altyapımızı ve iş gücü piyasamızı ayakta tutmak ekonominin tüm paydaşlarının ortak hedefi olmalıdır. Bu hedef doğrultusunda - Bankamız şubeleri 09.00 - 17.00 saatleri arasında müşterilerimize hizmet vermeye devam edecektir.

Bu yaklaşımla, "Ekonomik İstikrar Kalkanı" hamlesi doğrultusunda, Ziraat Bankası yeni bir adım atıyor; vatandaşlarımızın ve iş dünyamızın bu dönemde nakit akışlarında yaşayabilecekleri bozulmaya karşı aşağıda belirtilen destekleri devreye alıyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Son, Dakika:, Bakan, Albayrak:, Koronavirüs, tedbirlerine, özel, bankaların, da, eşlik, edeceğine, inanıyorum,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı