Koç: İspatlamayan Namerttir
Çayırova Belediyesi CHP Meclis Üyesi Halis Koç, kızının torpil ile İzmit Belediyesi'ne alındığını iddia edenlere ''ispatlamayan namerttir, şerefsizdir,haysiyetsizdir'' dedi.
26 Mayıs 2020 - Salı 10:21

Geçtiğimiz günlerde İzmit Belediyesi, Ziraat Mühendisi alımı için yazılı ve sözlü sınav yaparak başarılı olan ziraat mühendislerini sözleşmeli kadrosuna katmıştı. Bu sınava 39 kişi katılmış ve hem yazılı sınavda hemde sözlü mülakatla başarılı olan 3 kişi işe alınmıştı. 

İşte Halis Koç'un o iddialara yanıtı...

VAY BE KOCAELİ GÜNDEMİNDEKİ HABERE BAKARMISINIZ!

Çayırova belediye Meclis Üyesi Halis KOÇ'un Kızını; İzmit Belediye Başkanımız Sn. Fatma KAPLAN HÜRRİYET oy karşılığı işe almış;

2023' e girerken sözde Çağ atlayan güzelim ülkemin haline bakarmısınız?

Fikri hür, vijdanı hür, Atatürk milliyetçisi, vatanına, bayrağına bağlı kızım Sinem KOÇ EREN; 2012'de Ziraat Fakültesini bitiriyor, daha sonra yüksek lisansını yapıyor, Yurt dışında kendi imkanları ile yabancı dil eğitimini alıyor...(CV'si yorumlarda ekli) 8 yıl işsiz kalıp, bu sürede kendi işimde geçici olarak yanımda zaman geçiren ve evliliğini gerçekleştiren Sinem; yıl 2020 İşkura başvurarak işsizlik maaşı aldığı sırada ; Üyesi olduğu Ziraat Mühendisleri Odasından, İzmit Belediye başkanlığının Ziraat Mühendisi alımı için iş ilanı görüyor..Diğer meslektaşları gibi bir ay boyunca; belediye dışında oluşturulan 5 kişilik bağımsız sınav Komisyonu tarafından yapılan yazılı, sözlü, yab. Dil sınavlarına giriyor.. hasbelkader diğer 2 meslektaşı gibi Kırsal Kalkınmada taşaronda çalışmak üzere Ziraat Yüksek Mühendisi olarak işe alım yapılıyor..
Kısaca 8 yıldır işsiz olan ve yuvasını kuran, kendi alın teriyle, bilek gücüyle işe başlayan kızım Sinem ve benim ile ilgili mesnetsiz ve asılsız, astı astarı olmayan haberleri servis yapanları kınıyorum..
Tüm kamu oyu, şunu bilmelidir ki ; 27 yıl kamuda çalıştım, 2006 dan beri siyasetin içindeyim..ailecek başımız hep dik, anlımız açık, hiç kimsenin önünde eğilmedik..doğru bildiklerimizden asla taviz vermedik..siyasettede hep cesur yüreklilikle yanlışın karşısında oldum..İşçinin, emekçinin hakkını hep korudum..ülkemin menfaatlerini hep ön planda tuttum..
CHP İl Başkanlığı seçiminde iş karşılığı kızım Sinem'in oy verdiğini İspatlamayan NAMERTTİR, ŞEREFSİZDİR..HAYSİYETSİZDİR..
Bu onursuzca algıyı yapanlar, Kamuoyunu yanıltanlar şayet iddialarını ispatlarlarsa hem kızım Sinem bulunduğu görevinden, hemde ben Çayırova Meclis üyeliğinden ve KOCAELİ B.Şehir meclis üyeliğimden istifa etmezsek namerdiz....
Bu algıyı yaratanlar, bu asılsız haberleri yapanlar; geçtiğimiz aylarda Çayırova'da Cumhur ittifakının her meclis üyesine bir istihdam yarattıldığını Çayırova meclisinde dile getirdiğimiz halde, üstelik bunlar aynı mecliste el kaldırdıkları halde; Neden yerel yandaş basında tek bir satır haber kamuoyuna aktarılmadı...düşündürücüdür...

Sinem Koç Eren'in CV'si

 

İzmit Belediyesi'nin İşe alım şartları

İzmit Belediyesi, liyakat usulüne göre personel alımı ilanlarına bir yenisini daha ekleyerek Ziraat Mühendisi alınacağını açıkladı. Personel alımı için müracaatlar 05-10 Mart 2020 tarihine kadar kariyer.izmit.bel.tr adresine online olarak yapılabilecek.

İzmit Belediyesi, iştiraklerinden olan BEKAŞ bünyesinde istihdam edilmek üzere Ziraat mühendisi alınacağını açıkladı. Belediye, bahçe bitkileri, tarla bitkileri, bitki koruma ve üretim konularında çalışmalarda bulunan tam zamanlı görev yapabilecek bir personelin alınacağına dair ilan yayınladı.

Sınav Tarihleri Açıklandı

Personel alımı için müracaatlar 05-10 Mart 2020 tarihine kadar kariyer.izmit.bel.tr adresine online olarak yapılabilecek. Sınava girmeye hak kazanan adayların duyurusu 13 Mart 2020 tarihinde belediye kanallarından olan izmit.bel.tr ve kariyer.izmit.bel.tr adreslerinden yapılacak. Sınavda başarı gösteren adaylar mülakata çağırılacak. Yazılı sınav 16 Mart Pazartesi günü saat 10.00’da, sözlü mülakat ise 24 Mart Salı günü saat 10.00’da yapılacak.

Sınava Katılma Koşulları:

Üniversitelerin Ziraat Mühendisliği bölümünden mezun olmak,

B sınıfı ehliyet sahibi olmak,

En az orta düzeyde İngilizce biliyor olmak,

Arazi ve bahçe kontrolü yapabilecek,

İlaçlama, gübreleme ve kırsal kalkınma konularında bilgisi olan,

Bilgisayar ve MS Office programlarını etkin kullanabilen,

Takım Çalışmasına uygun sorumluluk sahibi olan,

Adli Sicil Kaydı bulunmayan,

Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek,

Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir zihinsel ve bedensel rahatsızlığı bulunmayan,

Sınav Konuları

1-Mesleki Alan

2-Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

3-Genel Kültür

4-Etik Davranış İlkeleri

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...