Demirci Sessiz Kalmayacak
28 Mayıs 2020 - Perşembe 08:27

İhracına ilişkin tutanakları sosyal medyada paylaşan kişiler ve haberlerine taşıyan haber sitelerine karşı sessiz kalmayacağını açıklayan Çayırova Eski Belediye Başkanı Şevki Demirci, "Bu pandemi ortamında sağlık riskini bir tarafa bırakıp bu konu gündeme taşınıyorsa kasıt ararım. Sessiz kalmayacağım."dedi.

Şevki Demirci açıklamalarında, "Şayet sessiz kalıyorsam bu suçlu olduğum anlamını taşımasın. Bugüne kadar hem partim hem Cumhurbaşkanım yıpranmasın, zarar görmesin diye sustum. Neye ve kime hizmet ettiğini tüm toplumun çok iyi bildiği bir belediye başkanı, özel kalem müdürü, eski bir meclis üyesi tüm hırs ve inadı ile ile hala bana karşı kişilere ve basın kuruluşlarına yalan haber servisleri yapmaya devam ediyor. Meydanı boş bulduklarını düşünüyorlar. Mahkeme süreci sonunda hepsiyle kamuoyu önünde hesaplaşacağız." dedi.

MAHKEME SÜRECİ TAMAMLANSIN İSTEDİM

Partisinde alınan ihraç kararına karşı mahkemeye başvuru yaptığını ve hakkını hukuk yoluyla aradığının da altını çizen Şevki Demirci, "Halen mahkeme süreci devam eden konuların haber yapılması, sosyal medyada paylaşım malzemesi yapılması hem etik değil hem de kanun açısından sakıncalı diye biliyorum. Mahkeme süreci devam ettiği için ben de kalkıp açıklama yapmadım. Ancak karşımda ki art niyetli insanlar her türlü kanunsuzluk ve ahlaki değerlerden uzak bir şekilde tavırlarını sergilemeye devam ediyorlar. Yalancı şahitlerle ihraç edilmemi hayata geçirenler görüyorum ki hala hırslarını sürdürüyorlar."dedi.

GÖREVDEN ALDIĞIM ŞAHSI YALANCI ŞAHİT YAZMIŞLAR

İhracı ile ilgili tutanakta bahsi geçen konularla ilgili şahitlik yapan şahsa yönelikte  açıklamalar yapan Şevki Demirci, "Tutanakta şahit olarak yazılı şahıs belediye başkanlık dönemimde görevden aldığım birisidir. Şimdi burada işlediği suçu söylemiyorum. Ancak açtığım mahkeme sonuçlanında kendisine de dava açacağım. Yalancı şahitlik yapmaktan ve belediye başkanlık dönemimde yaptığı usulsüz işlerin hepsini kamuoyu ile paylaşacağım. Ne imamı olduğu, kimin imamı olduğu konularına da açıklık getireceğim. Ben herşeyi usulüne göre br süreç işlesin istiyorum. Mahkeme süreci tamamlansın bu süreç sonunda Kocaeli genelinde bir basın toplantısı düzenleyerek her şeyi ve herkesi  kamuoyuna arz edeceğim. Meydanı boş bulup at koşturanların yüzünü o açıklamaları yaptığımda göreceğiz. "dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...