Darıca Ak Parti ve Muzaffer Bıyık
28 Mayıs 2020 - Perşembe 21:16

Darıca Ak Parti ve Muzaffer Bıyık

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün gerçekleşen kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarla 1 Haziran'dan itibaren normalleşme ivmesi büyük hız kazanıyor. Tabi buna eşdeğer oranda haberlerimizde normalleşme hızına ayak uyduracak. Gözümüzü, kulağımızı Sağlık Bakanı sayın Koca'nın tweetlerine dikerek yaşadığımız süreci biraz olsun esneteceğiz. Ama rehavete kapılmayacağız. Temizlik, sosyal mesafe ve maske gibi unsurları omazsa olmazımız yapacağız. Kısıtlı da olsa insanımız biraz yazın, biraz sosyal hayatın, biraz seyehat etmenin keyfini çıkaracak. Tabi bunların arasına birazda siyaset normalleşmesi ve keyfi de ekleyeceğiz. En azından bu benim için geçerli olacak. Oldum olası seçimler, partilerin kongre süreçleri, yönetim kurulu listelerinin belirlenmesi ardından icra kurulları, yönetim kurulu ve meclis toplantıları nihayetinde icraatların takibini yapmak hep keyif vermiştir bana. 
 Yazımın girişide oldukça keyifli oldu gibi... Ancak gelişme bölümü konusunda iddialı değilim. 
Bilindiği üzere her ne kadar bölge sınırları içinde muhabirlik yapsamda Darıca İlçesi her zaman benim için farklı olmuştur. Nedeni de gayet açık ve basit. Bu ilçe de oturuyorum. Bu ilçenin icraat ve siyasetini takip ederken mesleki açının dışında ilçenin bir insanı, yaşayanı olarakda değerlendirme durumum sözkonusu oluyor.
Yaklaşan Ak Parti ilçe kongrelerinde de en çok mercek altında tuttuğum ilçede doğal olarak Darıca oluyor. Darıca'da Ak Parti İlçe Teşkilatı Ufuk Acay başkanlığında devam eder şeklinde yorumlarım birçok insanı çok kızıdırıyor. "O kadar emin olma, dur bakalım..." diyenlerin sayısı hiç az değil.
Benim verilerim donelerim Ufuk Acay yönünde...Nedir bu veriler? Son yerel seçimde her ne kadar CHP 6 olan meclis üyesi sayısını 12 çıkarsada Ak Parti'nin yerel zaferi Ufuk Acay'a başarı olarak yazılmıştır. 
Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ile teşkilat ve teşkilatın başındaki Acay ile sorunsuz bir işleyiş içindedir. 
Kişisel verilere bakıldığında da Acay mesleki kariyeri ve siyasi tecrübesi ile de görevine devam edecek görüşüm ağır basmakta.
Ama bunlara'da "Acaba????" diyen sayı az değil...
Ne yani ...
Bıyık ile Acay arasında ki uyum sadece yüzeysel mi? Derinlikte farklı duygular mı var?
Acay benim donelerrimde ki kadar başarıya sahip değil mi?
Gençlik ve Kadın kolları ile iletişim ve ilişkilerinde sorun mu var?
Yönetim Kurulunu iyi taşıyamıyor mu?
Koronovirüs salgın sürecinde sınıfta mı kaldı?
İcrasında yer verdiği bazı isimlerin aksamasına müdahale edemedi mi, göz mü yumdu?
Vatandaşa yeterince inemedi mi?
İnsanların acı ve mutlu günlerinde yeterince duygularını paylaşacak hareketlilik oluşturamadı mı?
Bilemiyorum....
Partiye yakın olan hatta içinde olan insanlar bu soruları nasıl değerlendiriyorlar?

Her yiğidin farklı bir yoğurt yiyişi vardır diye bir söz var. Muzaffer Bıyık ile 10 yıla yakın bir teşkilat anlyışı vardı. Samimiyet, alçakgönüllülük, maabaşı yerine sahada çalışılan, güleryüzlü yüzler, ilçe halkının sorunlarına ilgili, çözümsel yaklaşımlı bir Darıca Ak Parti Teşkilatı vardı. Ayrıca tüm duygu ve ilişki bozukluklarına rağmen belediye başkanının ardında duvar gibi duran bir Muzaffer Bıyık ve teşkilatı gördük. 
Şimdi Muzaffer Bıyık belediye başkanı oldu ve arkasında taş gibi bir teşkilat olmasını istemesi beklemesi de doğal ve hakkıdır. Güçlü bir teşkilat yapısı içinde ki Muzaffer Bıyık daha verimli, katkılı ve başarılı bir belediye başkanlıK süreci yaşayacaktır. Bıyık çalışma temposuyla terini teşkilatının o ihtişamlı gövdesi ve dallarının altında ki gölgede serinletecektir.
Ancak Darıca'da daha çok Muzaffer Bıyık'ın gücü, samimiyeti, güleryüzünün gölgesinde kalan bir Ak Parti Teşkilat yapısı olduğu değerlendirmeleri artık yoruma hatta yüksek sesle cenazelerde, market alışverişlerinde, kaldırım köşelerinde dillendirilmeye de başladı...

Şimdi bu durumu her yaklaşan kongre sürecinde bu tür kulisler, konuşmalar, dedikodular olur diye mi değerlendireceğiz? Yoksa gerçekten Ufuk Acay'lı Darıca AK Parti Teşkilatı Muzaffer Bıyık'ın ektiklerini biçiyor hatta hasatı tükettiler diye mi değerlendireceğiz?
Elbette Acay'ın da bu normalleşme sürecinde normale dönerek bir ilçe başkanı edasıyla açıklaması olacaktır... Olmazsa bu yönde konuşmalarıda kendi kabuğunda kalarak haklı çıkaracaktır. Temmuz'a daha çok var... Daha çok yazarız, çizeriz...
Saygılarımla...

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...