Bakan Koca'dan İki İl İçin Güzel Haber
Son dakika: 1 Haziran'da başlayan yeni normalleşme sürecinin ardından birçok ilde vaka sayıları artarken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul ve Ankara için müjdeli haberi verdi. Bakan Koca, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "İstanbul ve Ankara, son bir haftanın en düşük vaka sayısı başarısını gösterdi" dedi.
19 Haziran 2020 - Cuma 20:16

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını (Kovid-19) nedeniyle yaklaşık 2,5 aydır uygulanan kısıtlamalar 1 Haziran'da başlayan yeni normalleşme süreci kapsamında kaldırıldı. Yeni normalin başlamasından kısa bir süre sonra ise özellikle Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde bulunan iller başta olmak üzere birçok şehirde vaka sayıları yeniden artışa geçti.

BAKAN MÜJDELİ HABERİ VERDİ

Birçok şehirde vaka sayılarının arttığı haberleri peş peşe gelirken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca müjdeli haber Twitter hesabından verdi. Bakan Koca, İstanbul ve Ankara'nın, son bir haftanın en düşük vaka sayısı başarısını gösterdiğini ifade etti.

Bakan Koca paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul ve Ankara, son bir haftanın en düşük vaka sayısı başarısını gösterdi. Ülke genelinde yeni vaka sayısı azalmaya devam ediyor. İyileşen vaka sayımız dün olduğu gibi bugün de yeni vaka sayısının üstünde. Tedbir, karşılıklı olursa sonuç veriyor."

UYARILAR İŞE YARADI, VAKA SAYILARI DÜŞÜYOR

Son bir haftada artan vakaların ardından gerek Bakan Koca gerekse Bilim Kurulu üyelerinin sık sık yaptığı uyarılar sonuç vermeye başladı. 19 Haziran verilerine göre; 1214 yeni vaka tespit edilirken, 23 kişi hayatını kaybetti. Açıklanan son rakamlarla birlikte Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 905'e, toplam vaka sayısı ise 185 bin 245'e yükselmiş oldu.

Son Dakika: İstanbul ve Ankara, son bir haftanın en düşük vaka sayısı başarısını gösterdi

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...