ATMACA UYARDI !
MAGİAD Genel Merkez Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Erhan Atmaca koronavirüs salgınının Gebze ve Kocaeli genelinde ki seyrine ilişkin, “Yapılan tüm uyarılara rağmen kentimizde bulunan vatandaşlarımız rehavete kapılarak pozitif vaka sayısında önemli oranda artış meydana ortaya çıkmıştır” açıklamasında bulundu.
19 Haziran 2020 - Cuma 22:04

Atmaca açıklamasında, “Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı devletimizce alınan tedbirler sonucunda Gebzemiz'de de çok önemli kazanımlar elde edilmiştir. Bu sebeple Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Sağlık Bakanlığımız ile Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri göz önünde bulundurularak alınan kararlar doğrultusunda, günlük hayatta kademeli olarak normalleşme sürecine geçilmiştir. Ancak yapılan tüm uyarılara rağmen Gebze ve Kocaeli'de bulunan vatandaşlarımız rehavete kapılmış ve pozitif vaka sayısında önemli oranda artış meydana gelmiştir. Salgının başladığı ilk günden itibaren Kocaeli ve Gebze genelinde virüsle mücadele etmek amacıyla; sağlık personelimiz, güvenlik güçlerimiz ve kamuda görevli tüm personelimizce yürütülen özverili çalışmaların sonucunda elde ettiğimiz başarı tablosunu kaybetmemek amacıyla vatandaşlarımızın ‘3 altın kural’a uyup dışarıdayken maske takmaları, sosyal mesafelerini korumaları ve el hijyenine dikkat etmeleri gerekmektedir.” dedi.

TEDBİRLERE UYUM SAĞLAMALIYIZ

Atmaca özellikle kalabalık alanlarda Gebzelilerin tedbirlere daha hassas olması gerektiğinin altını çizerek, "

“Halkımızın pazar yerlerinde, AVM’lerde, marketlerde, halka açık olan kalabalık alanlarda tedbirlere hassas olmadığını da gözlemliyorum. Maske takmaları, sosyal mesafe kuralına uymaları ve el hijyenine dikkat etmeleri konusunda uyarıların bir yenisini de şahsım ve temsil ettiğim MAGİAD adına yapmak istiyorum. Tüm Gebze halkına sağlıklı günler dilerim."dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...