Gülen'in İstediği Gibi Olmadı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 07:55

Koronovirüs salgını nedeniyle araverilen liglerde Süper Lig'in tekrar başlamasının ardından gözler 2 Lig, 3Lig ve Bölgesel Amatör Liglere çevrilmişti. Aynı süreçte Darıca G.B Kulüp Başkanı Arif Gülen liglerin kaldığı yerden devam etmesi yönünde açıklamalar yapmıştı. Ancak TFF dün yaptığı açıklamayla Başkan Gülen'in beklentilerine cevap vermedi.TFF 2. Lig ve 3. Lig kulüplerinin kalan 6 haftadaki maçların oynanmaması yönündeki talebiyle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'nda görüşme gerçekleştirildi. Federasyon konuyla ilgili yaptığı açıklamada, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar verdi. 

Türkiye Futbol Federasyonu, corona virüsü nedeniyle ertelenen ve 18 Temmuz’da yeniden başlayacağını açıkladığı TFF 2. Lig ve 3. Lig maçlarıyla ilgili kritik bir görüşme gerçekleştirdi. 2. Lig ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Volkan Can ve Başkan Vekili Cengiz Günaydın, TFF’nin Riva’daki tesislerine giderek TFF Başkanı Nihat Özdemir ve kurmaylarıyla bir araya geldi ve ligde kalan maçların oynanmaması talebini iletti.

Görüşme sonrasında bir açıklama yapan TFF, “Söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’lerinin oynatılmamasına karar vermiştir” ifadelerini kullandı. Toplantıda kulüpler, liglerin nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu’na bırakırken, TFF’nin konuyla ilgili kararının önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...